Her finner du de siste pressemeldingene fra Gilde.
(Oslo, 01.09.10) Kjøttkaker står sterkere som middagsmat, viser en ny undersøkelse. Men mors gamle oppskrift får stadig flere utfordrere.
(Oslo, 26.08.10) Gilde går fram med fem prosentpoeng og beholder 7. plassen fra i fjor på Synnovate MMIs omdømmeundersøkelse.
(Oslo, 16.08.10) Tusener av matpakker blir de nærmeste ukene smurt med pålegg fra Gilde og Prior. Og kosten for store og små er sikret; på én uke produseres nok kjøttpålegg, leverpostei og egg til 27 millioner brødskiver!
(Oslo, 13.07.10) Kokt tunge blir av mange oppfattet som julepålegg. Men faktum er at folk nå spiser så mye av det at vi må planlegge godt for å ha nok til jul.
(Oslo, 06.07.10) Vi spiser stadig mer spekemat, og sommeren er toppsesong.
(Oslo, 28.06.10) Titusenvis av plastkasser som forsvinner sporløst, er et mysterium for Gilde og Prior.
(Oslo, 26.05.10) Etter tre år med framgang ble Norturas omdømme noe svekket i fjor. Derimot fortsetter Gilde og Prior å styrke sitt omdømme blant Norges befolkning.
(Oslo, 10.05.10) 17. mai uten pølser er nesten utenkelig. Men om du spiser grill eller wiener på nasjonaldagen er sterkt knyttet til hvor du bor i landet!
(Oslo, 03.05.10) Betegnelsen siste forbruksdag kan skremme folk til å kaste kjøtt som er fullt spiselig. Derfor endrer Nortura holdbarhetsinformasjonen på en rekke kjøttvarer.
(Oslo, 08.04.10) Gilde kjøttpålegg og Prior egg står sterkest i sine egne varegrupper på TNS Gallups merkevareundersøkelse 2009.
(Oslo, 25.03.10) Det er bare å pakke sekken og fylle opp med påskemat: både egg, pølser og lam må til for å sette preg på høytiden.
(Oslo, 08.03.10) Gilde etterlyser 12 vinnere i gullpølse-kampanjen som startet under de fantastiske olympiske lekene.
(Oslo, 09.02.10) Nortura gjør livet enklere og mer oversiktlig for kjøpmann og forbruker. Etter en kraftig ryddesjau blant de mer en 2400 varekodene, og har vi nå et mangfold på "bare" 1300 varekoder igjen.
(Oslo, 07.12.09) Matglade nordmenn tar jula på forskudd, viser nye tall. Salget av typisk julemat skyter fart stadig tidligere.
(Oslo, 04.12.09) Kombinasjonen norske håndballjenter og Gilde Go’og mager gikk helt til topps under årets sponsorpris utdeling.
(Trondheim, 26.11.09) Norturas soddproduksjon forblir i Trøndelag. Meråker Kjøtt AS overtar all soddproduksjon når Nortura Trondheim legger ned foredlingen i løpet av 2010.
(Oslo 13.11.09) En av Norges største medieavtaler er i dag inngått mellom Landbrukssamvirket og MediaCom. Avtalen er to årig og har en årlig verdi på 250 millioner kroner.
(Oslo, 30.10.09) Folkets favoritt er også ekspertenes favoritt. Gilde kokt skinke kom best ut i test da TV 2 hjelper deg testet billigprodukter mot kvalitetsprodukter.
(Oslo, 01.09.09) Nordmenns appetitt på kjøttdeig er rekordstor. Det siste året har forbruket økt med 13 prosent.
(Oslo, 27.08.09) Med en 7. plass er Gilde tilbake i toppsjiktet på Synnovate MMIs profilundersøkelse.
(Oslo 04.08.09) Skolestart er høysesong for pålegg til matpakka. På en uke produseres pålegg til 26 millioner brødskiver. Og da er det viktig at pålegget fra Gilde og Prior er på plass. Klassisk pålegg som leverpostei, skinke og egg er blant favorittene på matpakka.
(Oslo, 30.07.09) Til tross for det dårlige været i sommer, velger forbrukerne grillpølser fra Gilde. 60 millioner grillpølser er fortært av det norske folk i sommermånedene. Det er 4 millioner flere grillpølser enn i fjor.
(Oslo, 23.07.09) Nordmenn er superbevisste pølsespisere, med sterk binding til eget favorittmerke, viser en ny undersøkelse.
(Oslo, 08.07.09) Det fantastiske sommerværet har gjort at salget av Gilde grillprodukter har eksplodert. De to siste ukene er det solgt 50 prosent mer grillprodukter enn tilsvarende periode i fjor.
(Oslo, 27.05.09) Grillpølser er nordmenns suverene favoritt på grillen. Deretter følger marinert flintstek og svin indrefilet.
(Oslo, 26.05.09) Gilde Kokebok for iPhone har vært en kjempesuksess! Over 35.000 nordmenn har nå kokeboken på sin iPhone. I versjon 2 kan du blant annet riste deg til en oppskrift.
(Oslo, 26.05.09) Både Gilde, Prior og Nortura har et godt omdømme i den norske befolkningen, og alle tre er i den nasjonale omdømmetoppen.
(Oslo, 20.05.09) På en uke har både wiener- og grillpølsene fra Gilde og Prior slått knockout på konkurrentene i smakstester.
(Oslo, 15.05.09) Go’ og Mager-kampanjene fortsetter å høste anerkjennelse. Annonsen for Go' og Mager-produktene stakk av med seieren i Dagligvarehandelens annonsekonkurranse for 2008.
(Oslo, 11.05.09) Pølser er en like selvfølgelig del av 17. mai som is og brus. Hver nordmann spiser i gjennomsnitt 3 pølser nasjonaldagen, men om du spiser grill eller wiener – ja det er avhengig av hvor du bor!
(Oslo, 01.04.09) Mer enn 250 mil med grillpølser - og nok lam, kylling, egg og bacon. Påskematen er dermed berget i år også!
(Trondheim, 24.02.09) Grovpølse, Innmatpølse og Svinemør har i mange hundre år vært en viktig del av kosten på bygdene. I dag ble Gilde belønnet med KSL Matmerks Spesialitetsmerke for vedlikehold av disse mattradisjonene.
(Oslo, 13.02.09) Sterke, innovative merkevarer er fortsatt forbrukernes favoritter. I 2008 økte markedsandelen for Prior med 5 prosent mens Gilde økte med 1 prosent. Til sammen ble 108 nye produkter lansert fra lokomotivet innen norsk kjøttindustri.
(Oslo, 27.01.09) Salget av magre pølser har gått rett til værs etter reklamefilmen med håndballjentene i hovedrollen.
(Oslo, 15.01.09) Bare to dager etter at Gilde lanserte sin kokebok på iPhone, lå den på toppen over gratisnedlastninger på Appstore – og den ligger der ennå.
(Oslo, 08.01.09) Gilde lanserer nå den første norske kokeboken for iPhone. Alle iPhone brukere kan nå få oppskriftene fra Gilde direkte til mobilen, helt gratis. Den nye applikasjonen finnes i AppStore.