Søk:

Du er her: Forside / Om oss / Presse/nyheter 

Verktøylinje

Gjør livet enklere med færre varekoder

(Oslo, 09.02.10) Nortura gjør livet enklere og mer oversiktlig for kjøpmann og forbruker. Etter en kraftig ryddesjau blant de mer en 2400 varekodene, og har vi nå et mangfold på "bare" 1300 varekoder igjen.

Disk i butikk

- Bare i 2009 lanserte vi 155 nye produkter – da har vi også et ansvar å ta ut de produktene som selger lite.

Over tid blir det veldig komplekst å skulle håndtere flere tusen varekoder og i høst startet vi å rydde.

Selv ved å redusere 40 prosent av varekodene opprettholder vi et produktmangfold med 1300 varer, noe som gjør det mer oversiktlig for kunder og forbrukere, sier kommunikasjonsdirektør Nina Sundqvist i Nortura – morselskapet til Gilde og Prior.

De 40 prosent av varekoderne som nå er fjernet utgjør 2 prosent av salgsvolumet til Nortura. Arbeidet er en del av endringsprosessen LØFT for å få en enklere hverdag innenfor produksjon, logistikk og salg.